Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki

Autor: Clive Gifford
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 112
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki” to ciekawa pozycja na rynku, która w interesujący sposób wprowadza dzieci w historię cywilizacji.

Książka jest podzielona na 5 rozdziałów. Każda strona ma prostą ilustrację i towarzyszący jej 100-wyrazowy tekst.

Dwustronicowe wprowadzenie wyjaśnia pięć symboli odnoszących się do starożytnych cywilizacji: egipskiej, fenickiej, minojskiej, greckiej, rzymskiej. Istnieją dodatkowe ikonki, które pokazują, że np. jakiś obiekt lub koncepcja były wykorzystywane przez inne cywilizacje, a także do podkreślania powiązań międzykulturowych.

Każda strona skupia się na jednym temacie – obejmują ludzi, miejsca, narzędzia, język, wydarzenia i wynalazki starożytnego świata. Dzięki wpisom na temat Egipcjan, Fenicjan, Minojczyków, Greków i Rzymian, lektura jest łatwym sposobem na zdobycie wszechstronnej wiedzy na poruszane tematy, a jednocześnie wywołuje dyskusję i prowokuje do myślenia młodych i starszych czytelników.

„Świat starożytny w 100 słowach. Najważniejsze wydarzenia, najsłynniejsze postaci, najciekawsze wynalazki” to pozycja, która z pewnością zainspiruje wyobraźnię początkujących historyków. Według mnie ta książka jest dobrym źródłem informacji dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą przedstawić historię świata najmłodszym czytelnikom. Podobały mi się wszystkie szczegóły i fakty, które były zawarte w każdym słowie, bez poczucia, że jest to przesyt informacji. Książka będzie doskonałym dodatkiem do szkolnej biblioteki jako fantastyczne źródło lekcji historii. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.