Kuku zostaje Świętym Mikołajem

Autor: Monika Kamińska
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 48
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Kuku zostaje Świętym Mikołajem” to niezwykle poruszająca świąteczna opowieść o tym, że obdarowywanie może być równie przyjemne co dostawanie prezentów.

Kilkuletni chłopiec o imieniu Kuku postanawia napisać list do Świętego Mikołaja. W pewnym momencie zaczyna się zastanawiać, czy elfy na pewno zdążą przygotować prezenty dla wszystkich ludzi na świecie. A co ważniejsze, skoro one robią podarunki, to kto troszczy się o ich upominki.

Kuku posmutniał, ale w samą porę dziadek wszystko mu wyjaśnił. W dodatku w głowie chłopca zrodził się pomysł na przebranie za Świętego Mikołaja i chęć obdarowania kogoś prezentem.

Dziadek i wnuczek wyruszyli do domu opieki, gdzie Kuku miał przyjemność poznać wielu seniorów. Mały chłopiec zrozumiał, że dorośli zapominają pisać list do Świętego Mikołaja i dlatego nic od niego nie dostają. Osoby mieszkające w ośrodku często nie mają nikogo, kto dałby im prezent. Dlatego rezolutny Kuku postanawia poznać staruszków i dowiedzieć się, czego tak naprawdę pragną.

Po powrocie dom dziadków przeistacza się w fabrykę prezentów. Kiedy nadchodzi odpowiedni dzień, Kuku przebiera się za Mikołaja, a dziadek z elfa pomocnika. Razem wyruszają z powrotem do domu opieki, aby każdemu wręczyć podarunek. Radość wszystkich seniorów jest ogromna.

A gdy przyszła pora spania, Kuku zmartwił się, że w tym całym obdarowywaniu innych, zapomniał o najbliższych. Na co dziadkowie dumnie pocieszyli malca, że czas z nim jest ich największym prezentem.

„Kuku zostaje Świętym Mikołajem” to mądra opowieść o empatii, trosce o innych oraz bezinteresowności. Uważam, że ta świąteczna opowieść bardzo dobrze pokazuje, co tak naprawdę jest istotną Bożego Narodzenia. Jestem pozytywnie zaskoczona historią i muszę przyznać, że cieszę się, że taka powstała. Warto pamiętać nie tylko o najbliższych w przedświątecznym okresie, ale także o tych, którzy samotnie spędzają święta, zwłaszcza w tak smutnym, pandemicznym czasie.

Z tej okazji chciałabym życzyć naszej kochanej Anie M. Merry Christmas.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.