Czas na choinkę

Autor: Patricia Toht
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Czas na choinkę” to rymowana opowieść o przemianie zwykłego iglaka w świąteczne drzewko.

Część magii Bożego Narodzenia wywodzi się z tradycji, w której co roku mieszkańcy niektórych krajów, rozbudzeni są świątecznym nastrojem na wieszanie skarpet nad kominkiem, zapalanie lampek w oknach i co najważniejsze, wybranie i zabranie do domu żywej choinki.

Dzisiejsza książeczka przedstawia krótką historię, w której czteroosobowa rodzina wybiera się po odpowiednie drzewko choinkowe. Po zakupie i umieszczeniu świerku na dachu auta wszyscy podekscytowani wracają do domu. 

W domu rodzice przesuwają meble dla wyjątkowego „gościa” i przycinają pień drzewa, aby równo stał w stojaku. Brat z siostrą pomagają rodzicom odszukać pudła z bombkami i łańcuchami. Wspólnymi siłami udaje się nawet rozplątać supły na sznurach lampek.

Kiedy wszystko jest gotowe, rodzina organizuje imprezę dekoracyjną. Zapraszają  wszystkich swoich przyjaciół do pomocy przy przystrajaniu choinki jasnymi światłami, wesołymi mikołajami, tańczącymi elfami, papierowymi lalkami i innymi ozdobami. Zabawy przy dekorowaniu choinki nie mają końca.

Ostatnie strony są miłą niespodzianką dla małych czytelników, którzy będą mogli podziwiać drzewko 3D w całej okazałości w stylu pop-up.

„Czas na choinkę” to świąteczna i ciepła, bożonarodzeniowa opowieść, do kolekcji bibliotecznych lub do rodzinnego czytania wokół choinki. Książeczka przywołuje wszystkie rytuały ozdabiania drzewa i wprowadza czytelników w magiczny klimat świąt. Ponadto pokazuje dzieciom, że wspólna zabawa podczas dekorowania choinki może być wspaniałą coroczną tradycją rodzinną. W naszym domu co roku stylizacja modelu choinki odbiega od tradycyjnych propozycji. Tegoroczna propozycja to ozdobione tipi, które stało się ulubionym miejscem wszystkich domowników. W naszej „choince” czytamy książki, bawimy się, odpoczywamy, a nawet nocujemy! Cóż, tacy jesteśmy – inni.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.