Czytamy sylabami. To moje!

Autor: Elisenda Roca
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Czytamy sylabami. To moje!” to krótka historyjka, która pomoże dzieciom nauczyć się trudnej sztuki dzielenia się z innymi.

Olek zawsze był troskliwym i hojnym dzieckiem. Chłopiec zawsze chętnie dzielił się swoimi zabawkami z innymi dziećmi bez wahania.

Jednak pewnego dnia coś się zmieniło. Olek stał się zaborczy i już nie pozwalał nikomu dotknąć swoich zabawek.

Tomek, młodszy braciszek, pewnego dnia żałośnie płacze, ponieważ Olek nie chce podzielić się ze swoją kanapką. Rodzice zaczęli się niepokoić zachowaniem starszego dziecka. Dopiero wizyta dziadka otworzyła im oczy na to, co mogło stać się przyczyną nagłej zmiany u Olka.

Chłopiec uwielbia spędzać czas z dziadkiem, a w szczególności słuchać opowieści na dobranoc. Tak też się stało tego wieczora. Chłopiec zasnął i we śnie był młodszym bratem dla Tomka. Role braci się odwróciły, ale nie do końca. Starszy brat Tomek ratuje przed upadkiem bobasa Olka, a potem razem się bawią i wspólnie zasypią w jednym łóżku.

Kiedy Olek się budzi, dociera do niego, co tak naprawdę musi czuć jego młodszy brat i, że nie ma o co być zazdrosny. Przy kolejnej zabawie chłopiec bez problemu dzieli się swoimi zabawkami z bratem i innymi dziećmi.

„Czytamy sylabami. To moje!” to książeczka dla dzieci, które próbują samodzielnego literowania. Natomiast dwukolorowe wyrazy ułatwiają dalszą przygodę w sylabowe czytanie. Do tego ciekawa historyjka umili czas czytelnikom. Doświadczenie Olka pomoże dzieciom zrozumieć, że nic nie jest zabawne ani przyjemne, jeśli nie potrafimy się dzielić z innymi. Z tą książką młody czytelnik nauczy się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Polecam lekturę tak samo gorąco, jak poprzednie części.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.