Przyjazny Olbrzym

Autor: David Litchfield
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Przyjazny Olbrzym” to przejmująca opowieść o akceptacji dla tych, którzy są inni. To także urocza opowieść o stereotypach i dobrym traktowaniu ludzi.

W mieście Górowie mieszka tajemniczy gigant. Dziadek Bartka opowiada mu historię o olbrzymie i wszystkich sposobach, w jakich pomógł ludziom w mieście.

Mały chłopiec nie wierzy w ani jedno słowo o istnieniu takiej osoby. Dziadek tłumaczy wnuczkowi, że ​​gigant pozostaje w ukryciu, ponieważ ludzie zwykle boją się i nie ufają temu, co jest niezwykłe lub wygląda dla nich inaczej.

Pewnego dnia Bartek rzeczywiście widzi legendarnego olbrzyma. Jest tak przerażony, że ucieka z krzykiem. Wie, że zranił uczucia giganta i czuje się bardzo źle, zwłaszcza po tym, jak sam zapewniał dziadka, że nigdy by nie uciekał przed dobrym olbrzymem. Chłopiec jest świadomy tego, że skrzywdził wielkiego człowieka, więc postanawia znaleźć sposób na zadośćuczynienie.

Bartek i Dziadek opracowują plan, jak polepszyć sytuację i sprawić, by olbrzym poczuł się mile widziany w Górowie.

„Przyjazny Olbrzym” to pięknie ilustrowana historia o zmianie, akceptacji, integracji i pokonywaniu lęków. Bardzo spodobało mi się przesłanie, aby uczyć dzieci, by nie bały się ludzi, którzy są inni. Jest to książka, która omawia znaczenie bycia życzliwym i troszczenia się o siebie, niezależnie od różnic. Ilustracje są w doskonałej harmonii z narracją, magiczne oraz malownicze, i tym samym zachęcają do podziwiana każdego detalu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.