Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy

Autor: Milada Rezková
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 176
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy” to historia wędrówki pożywienia w naszym ciele, która przybliża małym i dużym czytelnikom zawiłości ludzkiego trawienia.

Obecnie żyjemy w czasach, w których jelita i trawienie wpływają na nasze zdrowie znacznie bardziej, niż możemy to sobie wyobrazić. Nie mamy czasu na myślenie o tym, co jemy. Bardzo często to właśnie fundamentalnych podstaw brakuje nam najbardziej i to fiasko w tym obszarze torpeduje nasze wysiłki w podążaniu za zdrowiem i jego utrzymaniem.

Ta niczym z rodeo kowbojska książka dla dzieci, pokaże podróż przez przełyk, dwunastnicę, żołądek czy jelito cienkie. Narracja splata się z poezją Dzikiego Zachodu i starożytnymi legendami rdzennych Amerykanów. Układ pokarmowy będzie przypominał bardziej zachodnie miasto niż precyzyjnie działający system biologiczny.

Ta heroiczna pielgrzymka, ukaże oczom młodych czytelników zapierające dech w piersiach ilustracje i fragmenty komiksów. Książka w niekonwencjonalny sposób zapoznaje najmłodszych z tym, jak działa jeden z najpowszechniejszych procesów ludzkiego organizmu, którym jest trawienie.

Cała historia opowiadana jest przez Małą Wielką Kupę, a słuchają jej trzej żółtodzioby: Złocisty kotlet, Bulwiasty ziemniak i Słodko – kwaśny korniszon. Wszyscy są braćmi z plemienia Dobrej Strawy.

Akcja zaczyna się w opakowaniu kolorowych cukierków. Mała drażetka czekoladowa to główny bohater książki, który zostaje zabrany i włożony do ust Siedzącego Byka. To właśnie jego losy będziemy śledzić przez całą lekturę.

Od tej chwili kolorowa pastylka zostaje poddawana ciągłym przemianom oraz poznaje nowych przyjaciół. Odkrywa jaki wpływ ma na niego ślina, kwasy żołądkowe, bakterie, enzymy, sok trzustkowy, wirusy. Mały cukierek stopniowo jest trawiony, przemierzając skomplikowaną drogę aż do finałowego momentu, kiedy kończy swoją odyseję.

„Książka o kupie. Epicka podróż przez ludzki układ pokarmowy” to lektura dla najmłodszych, która przedstawi ważne informacje w bardzo zabawny i akceptowalny sposób. Podstawowy biochemiczny proces metaliczny człowieka pokazany jest w formie przygodowej opowieści. Jest to książka, która może stać się doskonałym wstępem do nauki biologii i wprowadza dzieci w świat zawiłości naszego organizmu. Dla nas na plusie jest indiański styl opowiadania, przeplatany w komiksowych kadrach. Dla wielu z Was tytuł może wywoływać niesmak, sama nie wiedziałam czego się spodziewać po książce, ale cieszę się, że jestem w jej posiadaniu. Według mnie jest to fajnie napisana historyjka, a cała eskapada niewinnej czekoladki dodaje lekturze charakteru. Choć nasze dziecko dostaje ataku niesmaku i niezadowolenia na słowo „czekolada”, z zaciekawieniem śledziło końcówkę epickiej podróży głównego bohatera. Polecamy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.