Potworne mikroby. Wszystko o przydatnych bakteriach i podłych wirusach

Autor: Ranst Marc Van
Wydawnictwo: BIS
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Potworne mikroby. Wszystko o przydatnych bakteriach i podłych wirusach” to książka dla dzieci o tym, jak niebezpieczne mogą być niektóre z mikrobów.

Lektura składa się z pięciu rozdziałów, z których każdy dotyczy określonego tematu i pytań podrzędnych. Każdy dział kończy się przydatnym quizem, dzięki czemu czytający może sprawdzić, ile zapamiętał na dany temat.

Czytelnicy przeczytają ciekawe teksty o przeziębieniu, grypie, wirusie HIV, dżumie, eboli, malarii i wirusach, które pokonał człowiek. Pogłębią naszą wiedzę o szczepionkach i antybiotykach. Młodzi odbiorcy poznają rodzaje grypy, czym jest przeziębienie i ptasi wirus.

W szczególności ostatni rozdział jest bardzo zgodny z aktualną sytuacją dotyczącą wirusa Corona (COVID-19), który wywołał pandemię na świecie. Bardzo dobrze wyjaśnia, dlaczego musimy podejmować pewne kroki, na przykład dlaczego teraz tak często należy myć ręce.

Koniec książki zawiera kilka łatwych do wykonania eksperymentów, które pozwolą młodym czytelnikom myśleć o sobie jako o mikrobiologach i w praktyczny sposób badać pochodzenie, wygląd oraz rozprzestrzenianie się bakterii.

„Potworne mikroby. Wszystko o przydatnych bakteriach i podłych wirusach” to książka, która przedstawia dokładne informacje naukowe i odpowiedzi na pytania, jakie możemy mieć w tej chwili na temat mikrobiologii. Użycie prostych słów sprawia, że ​​książka jest bardzo łatwa do zrozumienia dla dzieci. Ilustracje są zabawne i kolorowe. Te komiczne stworzenia przyciągają wzrok i wprowadzają dawkę humoru i figlarności do pouczającego tekstu. Lektura została napisana z myślą o dzieciach i chociaż otwiera temat naukowy dla młodego czytelnika, jest równie pouczająca dla dorosłych. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.