Opowiem ci, mamo, co robią dorośli

Autor: Katarzyna Lajborek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 28
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4-/5

„Opowiem ci, mamo, co robią dorośli” to lektura, która pokazuje życie dorosłych widziane oczami dziecka.

Akcja książki rozgrywa się w studiu telewizyjnym, na planie programu typu reality show. Poznajemy uczestników programu, jakimi są rodziny. Głównymi komentatorami są tu dzieci, które ze swojej perspektywy opisują świat dorosłych.

Na wstępie książeczki poznajemy wszystkich bohaterów. Dowiadujemy się, ilu członków liczą poszczególne rodziny i jakie zainteresowania mają dorośli.

Wertując strony, mały czytelnik będzie towarzyszyć kilku rodzinom w codziennych obowiązkach i czasie wolnym, aby odkryć, jak to jest być dużym.

Na każdej stronie znajdujemy szczegółową ilustrację oraz niedługi tekst opowiadający o tym, co dziecko widzi oraz proste zadania do wykonania. Wszystko po to, aby sprawdzić jego spostrzegawczość oraz słuchanie i czytanie ze zrozumieniem.

„Opowiem ci, mamo, co robią dorośli” to pomysłowa książeczka dla najmłodszych, która jest solidnie wykonana z kartonowych stron. Kolorowa grafika stanowi idealne uzupełnianie dla napisanej prostym językiem treści. Spacer po różnych scenografiach i pośród wielu typowych sytuacji przybliża świat widziany z perspektywy dziecka, co przyczynia się do nawiązania jeszcze silniejszej więzi rodzicielskiej z pociechami. Dużym plusem są ciekawe i dynamiczne ilustracje, które można oglądać bez przerwy i za każdym dostrzegać coś nowego. Lektura zachęca do opowiadania i snucia zawiłych opowieści o przygodach pojawiających się w nich bohaterach. Młody czytelnik ma dzięki temu możliwość poćwiczyć swoją spostrzegawczość i rozwijać umiejętność językowe.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.