Dąsacze

Autor: Agnieszka Zimnowodzka
Wydawnictwo: Kocur Bury
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

“Dąsacze” to kolejna opowieść z serii Humorki o szczególnym typie charakteru tytułowych bohaterów.

Nie ma dnia, aby czteroosobowa rodzinka Dąsaczy nie była na kogoś obrażona lub by się na siebie nie pogniewała.

Sposobem na zdiagnozowanie naburmuszonego Taty Dąsacza jest wygląd jego wąsów. Wystarczy spojrzeć na jego zarost, aby ocenić jak bardzo obrażony jest danego dnia.

Pewnego dnia do drzwi domu państwa Dąsaczy, puka Pan Pretenska. Jegomość skarży się na córkę Dąsaczynkę, która strzela kaprysami z okna w przechodniów.

Zaniepokojony tata dobrze wie, że jego córka strzela fochami w domu, ale nigdy w przechodniów. Szybko wezwał po doktora, którego zadaniem było zdiagnozowanie jej dolegliwości.

Doktor Śmiechajło z natury zawsze wesoły człowiek przystępuje do oceniania stopnia naburmuszenia dziewczynki. Mała Dąsaczynka nie mogła znieść śmiechu medyka, ale to stało się tak zaraźliwe, że grymas z jej twarzy powoli zaczął zanikać. Na początku ledwo się uśmiechała, próbując utrzymać nadąsaną minę, jednak po chwili wybuchnęła gromkim śmiechem.

Doktor Śmiechajło wyjaśnił rodzicom dziewczynki, że dolegliwość zwana „dąsawka” jest już wyleczona, ale na wszelki wypadek zostawił im kartkę z zaleceniami na wypadek, gdyby pojawiły się w przyszłości podobne objawy.

„Dąsacze” to jedna z naszych ulubionych książeczek z serii Humorki, która jest lekarstwem na zły humor. Z lektury wiemy i potwierdzamy, że terapia śmiechem jest konieczna naburmuszonym ludziom. Śmieszne miny, żartowanie, opowiadanie dowcipów lub roześmianie się na cały głos pomaga w przegonieniu dąsawki. To naprawdę działa – sprawdziliśmy na sobie. Śmiech to samo zdrowie. Polecamy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.