Wścibionki

Autor: Agnieszka Zimnowodzka
Wydawnictwo: Kocur Bury
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Wścibionki” to dowcipna książeczka dla dzieci, poruszająca temat ploteczek.

Mama Wścibionkowa nie słyszy najlepiej, co przy jej skłonnościach do zainteresowania sprawami innych ludzi, działa jak „głuchy telefon”. Tata Wścibionek to miłośnik fotografii. Na jego celowniku są nie tylko znani celebryci, ale i niektórzy sąsiedzi, którzy fotografowani są z zaskoczenia.

Pewnego razu Mama Wścibionkowa podsłuchała, że wkrótce do miasteczka przyjedzie znany restaurator. Niestety jej niedosłuch i chęć wywołania sensacji spowodowały, że puściła błędne wiadomości.

Plotka pojawiała się w miejscowym czasopiśmie i była zmieniona do tego stopnia, że nie dało się jej w żaden sposób powiązać z wizytą restauratora.

Tata Wścibionek też chciał mieć udział w całej sensacji i jako pierwszy zrobić zdjęcie sławnemu gościowi. Ponieważ rysopis mężczyzny zgadzał się z tym w gazecie, fotograf pstryknął kilka fotek i zaniósł je do redakcji.

Okazało się, że zdjęcie, które pojawiało się czasopiśmie, nie przedstawiało słynnego restauratora, a zwykłego pracownika telewizji. Po tej zawstydzającej wpadce Mama i Tata Wścibioszki zmienili pracę. Fotograf skupił się na kręceniu filmów dla firmy zajmującej się promocją ochrony środowiska, a fotoreporterka zatrudniła się w wiadomościach wędkarskich.

„Wścibionki” to lektura, która świetnie porównuje plotkę do działania „głuchego telefonu”. Książeczka pokazuje jak pogłoska, powtarzana kilka razy, zaczyna żyć własnym życiem i jak przekształca się i mogąc mieć wpływ na życie innych. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.