To się w głowie nie mieści

Autor: Piotr Nowicki
Wydawnictwo: SKRZAT
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4-/5

„To się w głowie nie mieści” to książka przeznaczona dla wszystkich dzieci, które chcą przekraczać granice własnej wyobraźni.

Lektura zawiera 16 odpowiednio dobranych zabaw rozwijających myślenie abstrakcyjne. Ciekawe i barwne rysunki pobudzają wyobraźnię i tworzą niezwykle zgraną kompozycję z tekstem.

W książce znajdziemy nietypowe pytania i zadania, które poprzez zabawę pobudzają dziecięcą wyobraźnię. Te niezwykłe ćwiczenia motywują dziecko do uważnej obserwacji samego siebie czy spoglądania na świat i odkrywania obecnych w nim powiązań. Zadania zmuszają młodego czytelnika do refleksji nad słowami, których używa, a które nie są prostymi określeniami konkretnych przedmiotów. Książka jest gimnastyką dla młodego umysłu, rozwija dziecięcą wyobraźnię wzrokową, spostrzegawczość i kształtuje nawyki uważnej obserwacji otoczenia.

Na końcu znajdziemy „spis treści dla rodziców”, gdzie dowiemy się, w jaki sposób poszczególne zadania rozwijają wyobraźnię dziecka.

„To się w głowie nie mieści” to pozycja, która zachęca dziecko i rodzica do wspólnej rozmowy, jak i do samodzielnego studiowania przez młodego marzyciela. Książka uczy kreatywnego myślenia i podpowiada, jak patrzeć na codzienny świat w nieszablonowy sposób.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.