Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach

Autor: Hélène Druvert
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 48
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach” to wyjątkowa książka, która wyjaśni czytelnikowi wszystko, co powinien wiedzieć o ciąży, od poczęcia po pierwsze dni od urodzenia dziecka.

Książka wyjaśnia ciążę miesiąc po miesiącu, koncentrując się na rozwoju płodu w ciągu mijających tygodni. Umożliwia omówienie takich tematów, jak np. wcześniactwo, jego konsekwencje, a przede wszystkim opisuje postęp medyczny, który dziś często pozwala na przeżycie dzieciom urodzonym przed terminem.

We wnętrzu lektury znajdziemy wycięte, animowane rozkłady i klapki, które wyjaśniają układ rozrodczy mężczyzn i kobiet, zapłodnienie, podział komórek, dziedzictwo genetyczne, USG, bliźnięta i wcześniactwo. Dzięki urozmaiconym formom ilustracji i ruchomym elementom poznajemy każdy etap rozwoju ciąży, dowiadujemy się, jak dziecko rośnie w brzuchu mamy i co się z nim dzieje przez cały ten czas.

Książka kończy się na pierwszych chwilach życia dziecka – jego karmieniu piersią, rozwoju motorycznym i ewolucji pięciu zmysłów.
„Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach” to bogato zilustrowana książka dla dzieci, która w fascynujący sposób opowiada o wyjątkowym wydarzeniu: narodzinach. Te niesamowite ilustracje wycinane laserowo sprawiają, że ta lektura jest zabawna i wciągająca. Adasia bardzo zainteresował temat poświęcony kolorowi oczu, który zależny jest od dominujących genów, co jest bardzo wyraźnie wyjaśnione w tekście i na obrazie. Polecam

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.