Myszart. Tom 1

Autor: Thierry Joor
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Myszart. Tom 1” to komiksowa historia ukazująca walkę dobra ze złem, która udowadnia, że oszustwo nie popłaca.

Wolfgang Myszart mieszka wraz z całą rodziną wewnątrz fortepianu Antonio Salieri, muzyka-wilka, oficjalnego kompozytora na dworze królewskim w Austrii. Jego największym życzeniem jest, aby pewnego dnia móc grać na prawdziwym instrumencie strunowo- klawiszowym.

Myszart żyje szczęśliwie w tym miejscu z sześcioma innymi braćmi, siostrami i rodzicami. Jest to szczęśliwe życie dla małej myszki, ponieważ fortepian na co dzień przesiąknięty jest muzyką, którą tak bardzo kocha.

Pewnego dnia, kiedy Salieri jest poza domem i pokój jest pusty, główny bohater bawi się, grając na pianinie, biegając i skacząc po klawiszach instrumentu.

Pod nieobecność muzyka, mała mysz gra na fortepianie znakomitą sonatę. Przejeżdżający nieopodal karetą cesarz słyszy melodię, a następnie prosi Salieriego o ponowne zagranie dla niego tego samego utworu.

Zdziwiony wilk rozpoczyna dochodzenie, kto mógł grać muzykę na fortepianie. Odkrywa dziurę nad klawiszami, której dotąd nie widział. Chwilę potem Myszart został podstępem uprowadzony i zmuszony do wystąpienia przed samym cesarzem.

Główny bohater wpada po uszy, ponieważ teraz znajduje się na celowniku poniżonego kompozytora, który chce wykorzystać talent myszki, aby nie zawieść zaufania swojego władcy.

W dniu urodzinowego koncertu nikczemny wilk Salieri próbuje wykorzystać umiejętności życzliwej myszy na swoją korzyść, ale jego oszustwo zawodzi. Na ratunek przychodzi mu ojciec z zaczarowanym fletem, który dawno temu został podarowany mu przez starego czarnoksiężnika. Całe oszustwo Salieri wychodzi na jaw. Na szczęście wszystko dobrze się kończy, a zachwycony Myszart wykonuje niezwykłą kompozycję, tym razem na flecie, która została nazwana „Czarodziejski flet”.

Ostatnie 14 stron komiksu zajmuje mały szkicownik, który wyraźnie pokazuje rozwój postaci.

„Myszart. Tom 1” jest opowieścią zainspirowaną życiorysem wielkiego kompozytora epoki klasycyzmu, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Oprawa graficzna Myszarta zachwyca. Wystawny styl, w jakim narysowane są zwierzęta w perukach, doskonale pasuje do przepychu ówczesnego wiedeńskiego dworu. Całość komiksu ujmuje, czaruje i pozwala czytelnikom przenieść się w klimat magicznej i bardzo muzycznej opowieści. Dla młodszych dzieci kreskówka może być dobrym sposobem na zainteresowanie się życiem Mozarta w zabawny sposób. Podsumowując, spotkanie z komiksem to gratka dla miłośników pięknych ilustracji.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.