Disney. Wielka księga. Wspaniały świat Walta Disneya

Wydawnictwo: EGMONT
Wiek: 10+
Moja Ocena: 4+/5

„Disney. Wielka księga. Wspaniały świat Walta Disneya” to niezwykły przewodnik, który poprowadzi czytelnika w głąb magicznego wszechświata oraz przedstawi skarbnicę wiedzy ulubionych filmów.

Disney kojarzy nam się z zauroczeniem, zabawą i przygodą. Wywołuje drganie serca, rozbudza nadzieje i daje poczucie bliskości. Za emocjami i sztuką stoi szczególny typ fantazji: suma kreatywności artystów i animatorów, aktorów i reżyserów wyobraźni oraz członków obsady. Ten artyzm uwidacznia się w realizowanych filmach i innych dziełach, które wyszły spod ręki twórców pracujących dla Disneya.

Ta książka zdradza czytelnikom tajemnice kreowania postaci, bajek i filmów towarzyszących dzieciom od lat – poczynając od „Myszki Miki” i „Królewny Śnieżki” przez „Piotrusia Pana” i „Piratów z Karaibów” aż po „Krainę Lodu”.

Dzięki poradnikowi będziemy mogli zajrzeć za kulisy najpopularniejszych filmów animowanych Disneya i dowiedzieć się, jak powstały. Będziemy śledzić całą historię Disneya, korzystając z osi czasu, w której zamieszczono zarówno najważniejsze wydarzenia w historii firmy, jak i lata premier poszczególnych filmów. Wspólnie będziemy podziwiać piękne grafiki koncepcyjne i szkice fabularne.

Lektura pozwala zagłębić się w niesamowite archiwa, by czytelnik mógł odkryć klasyczne animowane bajki i filmy akcji, podziwiać fascynujące kolekcje Disneya, a nawet zobaczyć oryginalne szkice fabularne. Księga Disneya jest wypełniona rzadkimi artefaktami, fragmentami produkcji i pamiątkami, wykopanymi z Cave of Wonders, czyli archiwów Walta Disneya.

Księga podzielona jest na trzy rozdziały: filmy animowane, filmy autorskie i parki rozrywki. W każdej części znajdziemy archiwalne zdjęcia, oryginalne ilustracje, sceny z filmów, ciekawostki i fascynujące fakty oraz więcej szczegółów na temat wszystkich ulubionych filmów Disneya.

„Disney. Wielka księga. Wspaniały świat Walta Disneya” to dzieło sztuki, które w zabawny i piękny sposób opowiada historię Disneya, podkreślając najważniejsze wydarzenia i niesamowite fakty, o których mało kto wie. Jest to książka do przechowywania w kolekcji każdego fana Disneya i miłośników animacji oraz filmów.

W3Schools