Nasze małe My

Autor: Daniela Kunkel
Wydawnictwo: Esteri
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Nasze małe My” to pouczająca książka z obrazkami, która wyjaśnia pewne uczucie w bardzo humorystyczny i przyjazny dla dzieci sposób.

Zielona postać małego My powstaje tam, gdzie ludzie się lubią i są blisko siebie. Okazuje się, że My istnieje pod kilka odmianami i każde wygląda trochę inaczej. Jedno jest jednak pewne – wszystkie My mają jedną wspólną cechę – są niezwykle cenne.

Historia Bena i Emmy pokazuje czytelnikom ich radosne życie, w którym My wywołuje u nich miłe uczucie. Tytułowa postać żyje w ich sercach, lubi herbatę i ciasta. Posiada magiczne moce i sprawia, że osoby stają się odważne oraz łatwiej pokonują przeszkody.

My towarzyszy dzieciom na co dzień i dodaje im skrzydeł, ale czasem przyjaciele kłócą się, obrażają na siebie i mają do siebie pretensje. Kiedy tak się dzieje, My ukrywa się i staje nieśmiałe.

Dwójka dzieci bardzo za nim tęskni. Bez My wszystko staje się szare i bez radości. Więc Ben i Emma wyruszają na jego poszukiwanie. Piszą do niego listy i proszą, aby wróciło. Wreszcie My znów staje się częścią ich życia, wręcz staje się silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

„Nasze małe My” to zabawna lektura o relacjach między ludźmi, która pokazuje, jak bardzo destruktywna potrafi być kłótnia, jak szybko można żałować swoich czynów i słów. Według mnie książka może przyczynić się do rozmowy z dzieckiem o tym, że wypowiedziane słowo lub zdanie może ranić i dzielić najbliższych. Warto wtedy zdać się na odwagę i pokonać dumę oraz zawiłości, by ponownie cieszyć się dobrymi relacjami z innymi. Jest to cenna pozycja w naszym domu, do której zaglądamy. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.