Kret sam na scenie

Autor: Ulf Nilsson
Wydawnictwo: EneDueRabe
Liczba stron: 40
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Kret sam na scenie” to książka, która opowiada o lękach przed publicznymi wystąpieniami i tremą przed zgromadzeniami ludzi.

Pewien sześcioletni chłopiec uwielbia śpiewać swojemu młodszemu bratu piosenki, a ten z kolei uważa, że ​​jest on najlepszym piosenkarzem na świecie.

Kiedy jego klasa organizuje przedstawienie z okazji święta wiosny, każdy z uczniów się cieszy z wyjątkiem jego. Mały bohater czuje, że nie da rady wystąpić na wielkiej scenie. Na szczęście pani nauczycielka rozumie jego obawy i przydziela mu bardzo łatwą rolę.

Dzieci dostały odpowiednie stroje na przebranie, a jemu pozostał ubiór krecika. Cała klasa przygotowywała się do wielkiego występu, który nadciągał wielkimi krokami.

Noc poprzedzającą dzień przedstawiania mały chłopiec nie mógł zasnąć, bardzo się denerwował tym, jak wypadnie i co o nim pomyślą inni.

W dniu koncertu ociągał się w drodze do szkoły, jednak czas ostatnich przygotowań leciał mu szybko i kiedy wybiła godzina rozpoczęcia występu, zaczął się mocno stresować. W czasie trwania widowiska w pewnym momencie chłopiec wybiega ze sceny do toalety, żeby się ukryć. Jednak jego młodszy brat przychodzi i mówi mu, że jest on najlepszym piosenkarzem na świecie. Podbudowany tym, wraca na podium, zabierając ze sobą młodszego brata.

Mały krecik znajduje odwagę, by wypowiedzieć odpowiednie słowa i odkrywa, że ​​przebywanie na scenie nie jest takie straszne. Zaczyna śpiewać kilka nieplanowanych piosenek, w tym ulubioną piosenkę braciszka.

„Kret sam na scenie” to historia, która pokazuje młodym czytelnikom, że stanie na scenie przed ludźmi może występować w każdym wieku. Natomiast niniejsza książka sprytnie pokazuje zarówno lęk, jak i radość, gdy udaje nam się stawić czoła swoim lękom. Według mnie to ważna pozycja, która warto przeczytać dziecku w wieku wczesnoszkolnym. Mali ludzie bardzo często odgrywają przedstawienia teatralne w szkołach przed rodzicami. Takie sceny kształtują ich pewność siebie. Książeczka dobrze pokazuje, że wystarczy pokonać strach przed publicznymi wystąpieniami i tremą przed zgromadzeniami ludzi, a odegrana rola będzie okrzyknięta aplauzem. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.