Maja i Kacper rosną zdrowo. Niezbędnik zdrowego odżywiania

„Maja i Kacper rosną zdrowo. Niezbędnik zdrowego odżywiania” to edukacyjna książka, która przedstawia historię dziecka i jego walkę z otyłością.

Kacpra pokazywałam Wam tutaj, kiedy bardzo interesował się zmianą swojego ciała. Teraz cofniemy się trochę do jego wieku wczesnoszkolnego i zobaczymy go, gdy ma 7 lat, chodząc do 2-giej klasy.

Chłopiec boryka się z otyłością. W ostatnich latach Kacper sporo przytył w stosunku do rówieśników. Na lekcji WF-u męczy się, a na boisku stoi na bramce, żeby unikać biegania. Jego wygląd nigdy nie był dla niego powodem do wstydu, aż do dnia, w którym zaczęły go wyśmiewać koleżanki z klasy.

Rodzice zabrali synka na badania w celu zdiagnozowania otyłości – analizę pomiarów Kacpra niestety potwierdził pediatra. Wyjaśnił rodzicom i chłopcu, jakie konsekwencje w przyszłości może spowodować nadwaga, złe odżywianie, zaburzenie snu i niewłaściwe nawyki, takie jak np. podjadanie podczas oglądania telewizji.

Pani lekarka zasugerowała natychmiastową zmianę diety, wprowadzenie więcej owoców i warzyw oraz więcej ruchu.

Na efekty w wyglądzie i kondycji fizycznej u rodziny Kacpra długo czekać nie było trzeba. Chłopiec sam po sobie widzi, że ma więcej siły, a przede wszystkim ma więcej chęci na ćwiczenia.

„Maja i Kacper rosną zdrowo. Niezbędnik zdrowego odżywiania” to krótka historyjka pokazująca jak łatwo można zmienić złe nawyki na dobre. Książka wspiera i edukuje dzieci w zakresie zdrowych zasad żywieniowych. Młodzi czytelnicy poznają piramidę żywienia, klasyfikacje produktów spożywczych, a także listę dziesięciu wskazówek, jak zapobiegać otyłości dziecięcej. Według mnie jest to ciekawa lektura, która na przykładzie Kacpra pokazuje, że nadwaga jest w dzisiejszych czasach czymś zupełnie normalnym – nie tylko osób dorosłych. Jeśli w dzieci porę nie zaprzestaną ze złymi nawykami, mogą się one ciągnąć latami, pogarszać się i powodować nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego warto jest uświadamiać najmłodszych w tym, co jest dla naszego ciała korzystne i warto tego uczyć od najmłodszych lat. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.