Tak to działa! 250 przedmiotów, urządzeń i maszyn

Autor: Joël Lebeaume
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 168
Wiek: 7+
Moja Ocena: 5/5

„Tak to działa! 250 przedmiotów, urządzeń i maszyn” to ciekawa książka w kolorowej oprawie, stworzona dla małych naukowców.

Na ponad 160-ciu stronach czytelnicy zagłębią się w otaczający ich świat, zapoznają się z gadżetami i maszynami oraz przyjrzą się bliżej ich budowie i funkcji, jakie pełnią.

Lektura składa się z 4 wielkich działów poświęconych technologii z dziedziny domu, miasta, hobby i transportu oraz przydatnego indeksu i słownika. Każda z części odsłoni ciekawe sprzęty technologiczne, maszynerię, bez której nie umielibyśmy żyć i nowości, które z czasem staną się dla nas chlebem powszednim.

Młodzi odbiorcy z pomocą ciekawskich bohaterów, Tymka i Julki, prześledzą wiele fascynujących, skomplikowanych instalacji, jednocześnie zadając pytania np. w jaki sposób to działa i do czego służy. Z pomocą przychodzą im pani i pan profesor, którzy sumiennie wyjaśniają o wszystkie zagadnienia. Pod każdym tematem znajdziemy rysunki, przekroje lub schematy, które dopełniają odpowiedzi dla bardziej zaintrygowanych dzieci, a wnikliwe studiowanie ilustracji doskonale odpowie na ich pytania.

„Tak to działa! 250 przedmiotów, urządzeń i maszyn” to książka, która zaciekawi dzieci, ponieważ będą mogły przyjrzeć się bliżej temu, co dzieje się wewnątrz urządzeń i obiektów. Wiele przedmiotów, maszyn i narzędzi ujawnia swoje sekrety z przystępnymi wyjaśnieniami dla początkujących naukowców. Według mnie jest to bogata lektura z aktualnym i zabawnym podejściem. Jej wizualna szata graficzna jest dostosowana dla małych czytelników, a rysunki na każdej stronie ujawniają technikę i wyjaśniają nowe technologie. To dobry sposób, aby zrozumieć, jak działają otaczające nas maszyny. Ponadto osobiście uważam, że publikacja jest rewolucyjną koncepcją niezbędną dla ciekawskich dzieci. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.