Wojtek stroiciel. Z pasją przez życie

Autor: Sandra Dębska
Wydawnictwo: Poligraf
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Wojtek stroiciel. Z pasją przez życie” to okraszona pięknymi ilustracjami rymowana książeczka dla dzieci, która przybliża świat magicznych instrumentów i udowadnia, że to dzięki pasji zdobywamy inspirację i motywację do pracy.

Lektura dzieli się na 3 rozdziały, z których każdy kończy się morałem.

Mali czytelnicy poznają Wojtka, który odnalazł swą pasję i został stroicielem. Ta euforia w zupełności zmienia jakość jego życia na bardziej interesującą i pełną szczęścia. Wojtek, robiąc to, co kocha, wykonuje zdumiewającą pracę przy strojeniu fortepianów.

W dalszej części książka skupia się na renowacji wspaniałych urządzeń, jakimi są właśnie fortepiany. Aby instrument nabrał sprawności muzycznej, bardzo ważny jest stroiciel. Lektura, rymując, przedstawia proces renowacji instrumentów w dość nieskomplikowany sposób, ale mimo wszystko ukazujący szczegóły pracy techników budowy fortepianów.

Dzieci przekonują się jak ze starego i zniszczonego przedmiotu grupa fachowców odtworzyła nowy instrument. Wspólna czasochłonna praca możliwa jest tylko dzięki zgranej ekipie. Poza panem stroicielem, stolarzami, specjalistki od akustyki i eksperta z dłutem, który zajmuje się także lakierami, młodzi czytelnicy dostrzegą ile ludzi potrzeba do takiego zadania. Dzięki tak sumiennie wykonywanej pracy odremontowany fortepian lśni, jakby dopiero wyjechał z fabryki.

„Wojtek stroiciel. Z pasją przez życie” to rymowana i rytmiczna pozycja dla miłośników muzyki. Z jednej strony mamy tu świat marzeń, wiele przenośni, z drugiej poznajemy wiele faktów na temat budowy fortepianów i ich naprawy. Inspiracją do napisania opowieści był ojciec autorki, który pracował w swoim wymarzonym, dość nietuzinkowym zawodzie. Celem lektury jest zainspirowanie młodych czytelników do poszukiwania swoich własnych zainteresowań i pasji, które sprawią, że codzienność stanie się dla nich niesamowitą podróżą do realizacji marzeń.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.