Nic o nas bez nas! Dzieci i ich prawa

Autor: Artur Maciak
Wydawnictwo: Books
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Nic o nas bez nas! Dzieci i ich prawa” to książka, w której w prosty sposób opisano prawa, przysługujące każdemu młodemu człowiekowi na mocy Konwencji o prawach dziecka.

Niniejsza publikacja opowiada najmłodszym o ich najważniejszych prawach, zwracając uwagę na to, jak ważne jest dzieciństwo. Dzieci, których prawa są przestrzegane i respektowane, jako dorośli budują świat pełen miłości i pokoju, a także tworzą społeczeństwo wrażliwych, mądrych ludzi.

Konwencja nakazuje zagwarantowanie zapisanych w niej praw bez jakiejkolwiek dyskryminacji. Zakazuje karania dziecka ze względu na status prawny, działalność, poglądy, przekonania religijne rodziców, członków rodziny lub opiekunów.

Lektura zawiera 14 prostych historyjek, z których każda opatrzona jest wierszowanym tytułem. Mowa będzie o prawach związanych m.in. z tym że nikt nie może czytać ich korespondencji, SMS-ów, maili i listów, że dzieci mają prawo do czasu wolnego i odpoczynku oraz do zrzeszania się i manifestowania, że nie mogą być zmuszane do ciężkiej pracy, nie mogą być bite, ani wykorzystywane. Zaraz po każdym opowiadaniu młodzi czytelnicy przeczytają rozmowy Jurka z dziadkiem, którzy dodatkowo objaśniają omawiane prawo dziecka. W podsumowaniu ich dialogu na końcu znajdziemy odpowiednie cytaty z Konwencji i towarzyszące im kolorowe rysunki.

„Nic o nas bez nas! Dzieci i ich prawa” to lektura, która w prosty sposób opowiada o historiach z życia wziętych, dzięki czemu młody czytelnik łatwiej zinterpretuje zapis prawny. Całość pobudza emocje, więc małe dziecko szybko przyswaja wiedzę o swoich prawach. Jest to bardzo potrzebna i mądra lektura dla każdego młodego obywatela, który chce być świadomy swoich praw.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.