Strach ma wielkie oczy

Autor: Magdalena Młodnicka
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 3+/5

„Strach ma wielkie oczy” to lektura o lęku, napisana w sposób przystępny i pełen humoru.

Świat dziecięcych przeżyć jest tak bogaty, że często nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z uczuciami, których doświadczają. Dlatego tak bardzo ważni są rodzice, którzy będą przewodnikami po zawiłym świecie emocji i swoją postawą będą im wskazywali kierunek działania w trudnej sytuacji.

Książka przedstawia typowe sytuacje z życia najmłodszych, w których odczuwają one lęk. Lektura w sposób rzeczowy i kompetentny porusza ważne tematy dotyczące dzieci wczesnoszkolnych.

Aby pomóc dzieciom zrozumieć lęk, warto upewnić je w przekonaniu, że wszyscy czasem się boimy, ale też większość z nas potrafi zrobić tak, by lęk nie rządził naszym życiem.

Ważne jest to, by zachęcać dziecko do stawiania czoła swoim obawom, po to by nauczyło się sobie z nim radzić. Samodzielne doświadczanie nowych sytuacji sprzyja budowaniu pozytywnej samooceny i przekonania, że świata nie trzeba się bać.

„Strach ma wielkie oczy” to lektura, która skutecznie rozwiązuje wielkie problemy małych ludzi. Historia dotyczy ośmioletniego Franka, który opowiada swoim słuchaczom o strachu, jakiego doświadczył. Młody czytelnik, śledząc poczynania chłopca, utożsamia się z nim. Na stronach znajdziemy typowe sytuacje z życia, w których odczuwa się lęk i znajdziemy odpowiednie im praktyczne porady.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.