Księżycowy sorbet

Autor: Baek Heena
Wydawnictwo: Kwiaty Orientu
Liczba stron: 32
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Księżycowy sorbet” to obrazkowa książka dla dzieci, która opowiada historię jednej nocy z życia wilczych mieszkańców kamienicy.

Małe społeczeństwo w pewnym domostwie żyło sobie przy szczelnie zamkniętych oknach, włączonej klimatyzacji i wentylatorach. Temperatura powietrza wzrasta na zewnątrz, powodując stopienie księżyca na niebie.

Pracowita gospodyni domu wybiega i bierze w miskę roztopione krople księżyca. Następnie wlewa słodką wodę do foremek i wkłada ją do zamrażarki.

Przegrzana energia elektryczna zostaje odcięta, a cały świat staje się ciemny. Tylko jedno mieszkanie jest jasne, dzięki sorbetowi z księżyca.

Sąsiedzi kamienicy podążają za światłem do domu babci. Ludzie z sąsiedztwa, którzy zjedli księżycowe, orzeźwiające lody, wręczone przez babcię, przeżywają tajemnicze doświadczenie, w którym upał ustępuje. Tej nocy wszyscy mogli spać spokojnie z wyłączonymi wentylatorami, bez klimatyzacji oraz z otwartymi oknami.

W książce bardzo subtelnie przekazana została koreańska, ludowa legenda o królikach zamieszkujących Księżyc. Króliki, według niektórych, ubijają w moździerzu ciasto na ryżowe ciasteczka na Święto Dziękczynienia, przypadające na piętnasty dzień ósmego miesiąca księżycowego.

„Księżycowy sorbet” to wyimaginowana lektura z obrazkami, napisana w wyjątkowej, ale nieco mrocznej atmosferze. Jest to książka, która wzrusza, ponieważ historia wydaje się żywą i zawiera kilka zwrotów akcji. W szczególności sceny na zdjęciach są tak poruszające, że nie można oderwać od nich wzroku. Uważam, że jest to bajka, która zmusza do myślenia i symbolizuje globalne ocieplenie oraz zawiera w sobie ciepło, które rozgrzewa serce słodką wyobraźnią.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.