Encyklopedia dla dzieci

Autor: Rafał Różycki
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Liczba stron: 320
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Encyklopedia dla dzieci” to publikacja zawierająca ponad 1000 wspaniałych zdjęć i ilustracji, która jednocześnie uzupełnia i rozbudowuje przekaz słowny do wszystkich dzieci spragnionych rzeczowych informacji.

W przeciwieństwie do starych encyklopedii, które są zbudowane od A do Z, niniejsza pozycja przedstawia informacje według poszczególnych działów. Obejmuje szeroki zakres tematów i jest podzielona na 11 rozdziałów tematycznych: Kosmos, Nasza planeta, Świat roślin i zwierząt, Ciało człowieka, Dzieje ludzkości, Nasza codzienność, Nauka, Technika, Mapy świata, Polska oraz Flagi państw świata.

Wybrane zagadnienia zostały opisane w bardzo jasny i przystępny dla dzieci sposób. Każda rozkładówka to osobny temat, zawierający najważniejsze i najbardziej ogólne informacje. Słownictwo jest na tyle zrozumiałe, że nie powinno sprawiać trudności nawet młodszym dzieciom. Poza tekstem, wydanie to charakteryzuje się dużą ilością bardzo ładnych zdjęć, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć opisywane zagadnienia.

Publikacja zaspokoi ciekawość dziecka i pomoże mu kształtować jego wyobrażenie o otaczającym je świecie. Encyklopedia będzie idealna do nauczania w domu z wiedzą odpowiednią do wieku. Zawiera informacje na szereg tematów uzupełniających program szkolny. Jednocześnie pomoże młodemu czytelnikowi w budowaniu ogólnej wiedzy, a także zainspiruje go do dowiedzenia się więcej.

„Encyklopedia dla dzieci” to popularnonaukowa książka dla młodych czytelników, obejmująca szeroki zakres tematów, od sztuki i zwierząt po nowe technologie. Ta fascynująca encyklopedia dla dzieci zawiera prosty, łatwy do odczytania tekst i żywe, szczegółowe ilustracje, pomagające młodym czytelnikom zdobywać wiedzę na wiele różnych tematów. Według mnie jest to ważna pozycja w każdym domu z dzieckiem. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.