Adaś i słoń. Książka trzecia

Autor: Ludwik Janion
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 88
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Adaś i słoń. Książka trzecia” jest pełna groteskowego humoru oraz mądrych i przewrotnych opowieści o przygodach tytułowych bohaterów.

Konwencja książki jest podobna do poprzednich części. Przedstawia przygody chłopca i jego pluszowej zabawki. Cała fabuła utrzymuje czytelników w pełnym skupieniu. W środku znajdziemy zabawne dialogi na często abstrakcyjne tematy, które z pewnością przypadną do gustu dorosłym. Dzieci również z uwagą wysłuchają dyskusji na przykład o temperaturze zamarzania wody, wystającej spod lodu żabiej nogi, czy w jaki sposób pokonać dzika.

Za każdym razem, kiedy chłopiec wyczuwa podstęp w jakimkolwiek pytaniu, pluszak przypisuje sobie część zasług Adasiowego odkrycia. Jeśli odpowie przecząco, Słoń uznaje, że Adaś nie prowadzi dyskusji w sposób godny rozmówcy, czyli niebieskiego przyjaciela i później nie pamięta, o czym była mowa. Tych dialogów jest naprawdę sporo.

Z tej uroczej książeczki młody czytelnik dowie się m.in.: dlaczego nie zapadamy, jak zwierzęta, w zimowy sen; co by się zdarzyło, gdyby spadł czarny lub niebieski śnieg; czy wrona kracze, bo jej zimno i czy można zakochać się w… krajobrazie? W towarzystwie pary dociekliwych przyjaciół wszystko da się wytłumaczyć, tylko trzeba trochę pomyśleć…

„Adaś i słoń. Książka trzecia” to pełna wdzięku i humoru książeczka dla najmłodszych, ucząca abstrakcyjnego myślenia. Jej zimowa historia w sam raz komponuje się z obecnym mroźnym klimatem za oknem. I tym razem nie zawiodłam się na jej treści. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.