Znaki i zasady ruchu drogowego


Wydawnictwo: Ibis
Liczba stron: 64
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Znaki i zasady ruchu drogowego” to zeszyt edukacyjny z kolorowanką i pełnowartościową treścią dla najmłodszych, którzy interesują się bezpieczeństwem na drodze.

Dzisiejsza pozycja będzie ciekawa dla wszystkich dzieci, nieustannie wypytujących o pojazdy i wydarzenia na drodze. Jest dla tych, które interesują się ruchem drogowym, a także tych, które chciałyby zdawać na kartę rowerową.

Książeczka zawiera sporą wiedzę dostosowaną do potrzeb małego uczestnika ruchu drogowego. W środku znajdziemy kwestie związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, znaki drogowe, ważne telefony alarmowe, zawartość apteczki samochodowej i wiele innych.

Ciekawe ćwiczenia, dzięki swej prostocie i urozmaiconym formom będą wprowadzać dzieci w tę tematykę łagodnie i stopniowo. Do tego w trakcie poznawania konkretnego zagadnienia, czy zachowania na drodze, dziecko może kolorować ilustracje według wzoru, który poznało. Dzięki temu ten wartościowy zeszyt zainspiruje wyobraźnię małego czytelnika, rozwinie zasób jego wiedzy i pozwoli mu doskonalić sprawność manualną i koncentrację. Dziecko zapozna się z rodzajami znaków drogowych oraz ich znaczeniem, przez co zdobędzie też podstawową wiedzę o przepisach ruchu drogowego.

Na każdej stronie mały odbiorca będzie mógł wykazać się nie tylko zdolnościami plastycznymi, ale też wiedzą w prawdzie czy fałszu, zakręconym labiryncie i innych ćwiczeniach.

„Znaki i zasady ruchu drogowego” to przydatna pozycja dla każdego młodego uczestnika ruchu drogowego. Adaś kojarzy niektóre znaki, a wszystko za sprawą sporadycznej jazdy na przednim fotelu w samochodzie. Książkowy format ćwiczeń na poznanie podstawowych zasad ruchu drogowego w formie zabawy to świetna, wartościowa nauka. Polecam każdemu dziecku, które chce zapoznać się z podstawowymi znakami obowiązującymi w ruchu drogowym.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.