Trzy pytania

Autor: Jon J. Muth
Wydawnictwo: Tekturka
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Trzy pytania” to ciekawa książka dla dzieci o tym, jak robić to, co słuszne, kiedy to robić, oraz wspaniała opowieść o oryginalnym opowiadaniu Lwa Tołstoja.

Historia opowiada o młodym Mikołaju i jego dążeniu do odpowiedzi na następujące trzy pytania: Kiedy jest właściwy moment na działanie? Kto jest najważniejszy? Jak odgadnąć, co należy zrobić?

Pyta swoich zwierzęcych przyjaciół, którzy uważnie go słuchają i odpowiadają, jak umieją najlepiej. Kiedy czapla Sonia, małpa Gogol i pies Puszkin nie mogą udzielić mu zadowalających odpowiedzi, Mikołaj wyrusza do górskiego domu żółwia Lwa. Kiedy chłopiec przybywa, żółw akurat stara się kopać w swoim ogrodzie. Widząc powolnego Lwa, Mikołaj spieszy mu z pomocą. Gdy kończą pracę, nadchodzi gwałtowna burza. Chłopiec biegnie do chaty Lwa, ale po drodze słyszy wołanie o pomoc rannej pandy. Mikołaj przyprowadza ją do suchego pomieszczenia i dowiaduje się od niej, że zaginęło jej małe dziecko. Młodzieniec wybiega z powrotem na zewnątrz, aby uratować jej dziecko. Szybko odnajduje malucha i oddaje go w ramiona matki pandy.

Następnego ranka Mikołaj poczuł w sobie wielki spokój, ale wydawało mu się, że nadal nie znalazł odpowiedzi na swoje pytania. Lew poprawił go, wyjaśniając, że ​​Mikołaj znalazł odpowiedź i daje mu lekcję o życiu w teraźniejszości i czynieniu dobra dla tych, którzy są właśnie z tobą, co jest ważne nie tylko dla Mikołaja, ale dla wszystkich czytelników.

„Trzy pytania” to książka ucząca ważnych lekcji i tego, jak istotne jest tu i teraz, jak nasze działania w danej chwili zawsze wpływają na innych. Cała podróż Mikołaja jest tym, co ostatecznie dostarcza mu odpowiedzi. Dzięki pomocy, którą oferuje innym, chłopiec rzeczywiście znajduje to, czego szukał. Warstwa tekstowa pozostawia czytelnikowi miejsce na zatrzymanie się i zastanowienie nad jej prawdziwym znaczeniem. Lektura została zilustrowana przez samego autora, pewnie dlatego obraz tak dobrze łączy się z tekstem. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.