Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy


Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy” to książka, która opowiadając historię przełomowego wynalazku, wprowadza dzieci w fascynujący świat liczb oraz wyjaśnia, w jaki sposób pomagają nam one w codziennym życiu.

Przez wieki ludzie wymyślali sprytne sposoby używania liczb, abyśmy mogli lepiej zrozumieć otaczający nas świat, budować miasta i znajdować drogę do domu. Od handlu, po czas i kalendarze, po komputery i kodowanie, liczby są wszędzie wokół nas. Ta lektura podejmuje temat, który może być nudny lub trudny dla niektórych dzieci, ale wyjaśnia praktyczny charakter tego zagadnienia oraz pokazuje znaczenie matematyki w szerszym kontekście.

Publikacja zachęca dzieci mnóstwem interesujących faktów na temat historii naszego systemu liczenia, opowiada, w jaki sposób GMT został użyty jako standardowa miara czasu i tłumaczy, dlaczego komputery używają tylko dwóch liczb 0 i 1.

Książka dobrze podkreśla globalne pochodzenie wielu pojęć, których nadal używamy, od Indii i Egiptu po Grecję i Rzym, z ilustracjami ukazującymi różnorodność ludzi. Jedną z ciekawych stron jest wyjaśnienie dotyczące pieniędzy. W poprzek strony wije się długa kolejka ludzi, przedstawiająca różne rasy ludzi, negocjujących wymianę towarów. Początek linii zaczyna się w epoce kamienia łupanego, kiedy dwóch mężczyzn wymieniło skóry zwierząt na żywność i przechodzi przez historię po dziś, gdzie dwie osoby płacą kartami.

„Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy” to fascynująca historia z uderzającymi ilustracjami, a jednocześnie doskonała książka, która pomoże dzieciom zrozumieć, jak przydatne i zabawne mogą być numerki. Rysunki ożywiają wszystkie szczegóły i sprawiają, że ta publikacja jest jeszcze bardziej interesująca zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ta pozycja non-fiction otwiera świat, pokazując, gdzie są liczby i co potrafią. Według mnie jest to pomocny dodatek do domowych bibliotek dotyczący liczb i wartości matematyki. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.