Wielki zły wilk i 14 małych wilczków

Autor: Christine Naumann-Villemin
Wydawnictwo: Esteri
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3/5

„Wielki zły wilk i 14 małych wilczków” to urocza książka o trudach tacierzyństwa, a także historia o trzech znanych świnkach w zupełnie innej odsłonie.

Pech chciał, że tego dnia przedszkole małych wilków zostało zamknięte. Ojciec nie miał co z nimi zrobić, więc postanowił zabrać całą gromadkę ze sobą do pracy.

Pierwszym przystankiem dla wilków był słomiany dom małego prosiaczka. Jedna z córek wilka, zbyt głośnym okrzykiem zdradziła obecność nieproszonych gości. To dało śwince czas na ucieczkę. Kiedy ojciec zorientował się, że gospodarz zbiegł z miejsca zamieszkania do średniego brata, nie ukrywał niezadowolenia.

Wraz z maluchami, Wilk udał się do drewnianego domku, mając nadzieję, że wreszcie uda mu się upolować obiadek. Dzieci nie posłuchały się tym razem, że muszą stać cicho, a nawet zaczęły się kłócić i przepychać. Jeden z wilczków zranił sobie łapkę i potrzebował opatrunku. Tata Wilk poprosił świnkę zamieszkującą domek o bandaż dla córki. Wykorzystując nieuwagę zatroskanego ojca, prosiaczki uciekły do najstarszego brata.

Zirytowany tata nie mógł uwierzyć, co mu się przytrafiło. Na pocieszenie 14 wilczków obiecało, że tym razem będą posłuszne, żeby mógł pracować.

Rodzina udała się pod solidny domek ostatniego miejsca, jakie Zły Wilk znał. Kiedy dotarli pod mury domostwa świnki, ojciec poczuł zmęczenie i szybko uciął sobie drzemkę. Jedna z córek pilnie musiała skorzystać z toalety i udała się pod drzwi, tłumacząc prosiaczkom swoją potrzebę. Trzej bracia ulegli małej wilczycy i wpuścili ją do domu. Kiedy już skorzystała z toalety, zaprosili ją do stołu i poczęstowali jedzeniem, jednocześnie pakując więcej porcji dla jej rodzeństwa.

Przebudzony tato stwierdził, że jest już późno i odpuścił wizytę kolejnym świnkom, zabierając całą gromadkę do domu na wspólne czytanie.

„Wielki zły wilk i 14 małych wilczków” to zabawna książeczka dla dzieci o pechowym dniu pracy tytułowego bohatera. Kolorowe rysunki komponują się z tekstem, co sprawia, że bajkę czyta się szybko. Ci, którzy znają tradycyjną historię trzech świnek, mile zaskoczą się obrotem akcji. Zobaczą, że prosiaczki, pomimo zagrożenia, udzielają pomocy swoim przeciwnikom. Dodatkowo przyjrzą się postaci kochającego taty, pomagającego każdemu z licznego potomstwa, bez względu na sytuację. Według mnie to ciekawa lektura do dyskusji z dzieckiem na temat pomagania innym.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.