Klasy społeczne istnieją

Autor: Equipo Plantel
Wydawnictwo: Tako
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Klasy społeczne istnieją” to lektura dla dzieci mówiąca o nierównościach ekonomicznych, które charakteryzują życie ludzi.

Kiedy ta książka została opublikowana po raz pierwszy pod koniec lat 70. XX wieku, wielu ludzi uważało, że przepaść między bogatymi i biednymi zmniejszy się i marzyło o równej przyszłości. Niestety staje się wręcz przeciwnie, w ostatnich latach różnice te wzrosły. Są tacy, którzy posiadają przesadnie luksusowe samochody, jachty wielkości domu i wille, które wyglądają jak pałace. Podczas gdy wielu innych ludzi nie ma przyzwoitego domu i ma ogromne trudności, by iść do przodu. Autor stawia tezę, że klasy społeczne będą istniały tak długo, jak długo będzie trwać walka klas.

Książka opowiada czytelnikom o tym, czym są klasy społeczne, jak się tworzą i na czym polega konflikt pomiędzy nimi. Na świecie są bogaci ludzie, którzy mają dużo pieniędzy i władzę, dzięki której kontrolują nawet rządy. Są też ludzie, którzy żyją źle, ponieważ bieda stawia ich w niekorzystnej sytuacji. Wspomniana jest także klasa średnia, która próbuje upodobnić się do potężnej i bogatej klasy wyższej. Jedyne czego chcą, to żyć w dostatku i żeby nic się nie zmieniło, nawet jeśli przez to innym musi się gorzej powodzić.

„Klasy społeczne istnieją” to lektura, która w prosty i przystępny sposób przybliża czytelnikowi idee sprawiedliwości społecznej, świat pojęć, zachowań i podział ról świata dorosłych. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.