Fuj! Jak mniej śmiecić

Autor: Nuria Jimenez
Wydawnictwo: Biobooks
Liczba stron:
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Fuj! Jak mniej śmiecić” to ekologiczna pozycja dla starszych przedszkolaków oraz młodszych uczniów, napisana w przystępny sposób i opisująca proces powstawania odpadów.

Śmieci i inne nieczystości, które są nieprawidłowo usuwane, tworzą nieprzyjemne otoczenie, a także zagrażają zdrowiu ludzi i zwierząt. Wszystko, czego człowiek potrzebuje do życia, jest źródłem odpadów.

Książka uświadamia czytelnikowi ile śmieci generuje każdy z nas, jak bardzo zanieczyściliśmy Planetę i jak bardzo ludzie zmieniają środowisko, zakłócając cykl natury. Ponadto pokazuje, że zasoby Ziemi są ograniczone oraz cenne i należy z nich korzystać ostrożnie.

Dzieci dowiedzą się, skąd się biorą śmieci, jak można się ich pozbyć i co by się stało, gdybyśmy nie ograniczali ich wytwarzania. Ważnym punktem była poruszona kwestia zaśmiecania przestrzeni okołoziemskiej – nawet kosmos jest nieźle zanieczyszczony.

Dzięki mądrej treści młodzi odbiorcy nauczą się co zrobić, by ich dom nie zamienił się w wytwórnię śmieci. W ciekawy i przystępny sposób książka łączy wiedzę o otaczającym nas świecie z zabawą, ucząc dzieci szacunku do natury.

Znajdziemy tu ćwiczenia dla dzieci związane z głównym tematem książki. Ostatnia, dwustronicowa rozkładówka zawiera przewodnik dla rodziców z sugestiami, jak wykorzystać koncepcje zawarte w lekturze, aby uświadomić dzieciom kwestie związane ze środowiskiem.

„Fuj! Jak mniej śmiecić” to książeczka z serii edukacyjnej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, pokazująca jak ważne jest zachowanie zasobów naturalnych Ziemi, aby zachować zieloną planetę. Lektura pomaga rodzicom i nauczycielom kształtować proekologiczne postawy dzieci i wprowadzać zasady nowoczesnej ekologii w życiu codziennym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.