Niesamowite maszyny

Autor: Paula Hammond
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 192
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4+/5

„Niesamowite maszyny” to obszerny przewodnik po największych ruchomych urządzeniach mechanicznych na świecie, z których każda jest bogato ilustrowana fantastycznymi adnotacjami graficznymi.

Książka obejmuje ponad 80 największych, najszybszych i najbardziej fascynujących pojazdów mechanicznych. Czytelnicy będą mogli się przyjrzeć samochodom i motocyklom, gigantycznym dźwigom oraz ciężarówkom, dmuchającym pociągom parowym i wysokim statkom wycieczkowym.

Dzieci poznają znanych producentów i modele, takie jak: motocykle Harley-Davidson WLA, traktory John Deere, samoloty Boeing, unoszący się w powietrzu odrzutowiec Harrier, „niewidzialny” samolot bombowy B-2A Spirit, legendarny samochód wyścigowy Ford GT40 i skazany na zagładę pasażerski statek Titanic.

Każde zagadnienie motoryzacyjne objaśnione jest przystępnym językiem i na pomysłowych ilustracjach. Dzięki kolorowym rysunkom maszyn, zdjęcia i diagramy przedstawiające pierwsze projekty, zasady działania pojazdów czy najważniejsze elementy budowy są tutaj dobrze pokazane. 

„Niesamowite maszyny” to lektura, która odkrywa technologię transportu i pogłębia wiedzę czytelnika o hałaśliwych samochodach, ogromnych statkach i superszybkich samolotach. Książka może być przydatna każdemu miłośnikowi motoryzacji, a także może być ciekawą przygodą do poszerzenia wiedzy o fascynujących pojazdach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.