Pstryk! Jak oszczędzać energię

Autor: Nuria Jimenez
Wydawnictwo: Biobooks
Liczba stron: 36
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Pstryk! Jak oszczędzać energię” to pożyteczna książeczka dla dzieci, która tłumaczy jak dbać o naszą planetę i jak racjonalne wykorzystywać jej złoża naturalne.

Ludzie potrzebują na co dzień wielu urządzeń wymagających elektryczności. Jednak jej wytwarzanie nie jest łatwe.

W tej książce dzieci odkrywają, że cała energia na Ziemi pochodzi bezpośrednio lub pośrednio ze Słońca. Młody czytelnik dowiaduje się nie tylko o istnieniu różnych źródeł energii, ale także poznaje powody, dla których należy ją oszczędzać. Przeczyta także o wartości źródeł energii odnawialnej.

Na ostatnich stronach zamieszczono przewodnik dla rodziców, aby mogli towarzyszyć swoim pociechom w odpowiedzialnym korzystaniu ze źródeł energii, takim, które pomagają ją oszczędzać i unikają marnotrawstwa.

„Pstryk! Jak oszczędzać energię” to pouczająca pozycja dla najmłodszych, która wyjaśnia, dlaczego warunki na Ziemi są idealne do życia. Ponadto w zrozumiały dla dziecka sposób tłumaczy, jakie zachowania i nawyki współczesnego człowieka zagrażają planecie oraz co każdy z nas może zrobić, aby przyczynić się do bardziej ekologicznej przyszłości. Myślę, że po przeczytaniu tej książki młody odbiorca zrozumie konieczność oszczędzania energii. Polecam

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.