Pstryk! Jak oszczędzać energię

Autor: Nuria Jimenez
Wydawnictwo: Biobooks
Liczba stron: 36
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Pstryk! Jak oszczędzać energię” to pożyteczna książeczka dla dzieci, która tłumaczy jak dbać o naszą planetę i jak racjonalne wykorzystywać jej złoża naturalne.

Ludzie potrzebują na co dzień wielu urządzeń wymagających elektryczności. Jednak jej wytwarzanie nie jest łatwe.

W tej książce dzieci odkrywają, że cała energia na Ziemi pochodzi bezpośrednio lub pośrednio ze Słońca. Młody czytelnik dowiaduje się nie tylko o istnieniu różnych źródeł energii, ale także poznaje powody, dla których należy ją oszczędzać. Przeczyta także o wartości źródeł energii odnawialnej.

Na ostatnich stronach zamieszczono przewodnik dla rodziców, aby mogli towarzyszyć swoim pociechom w odpowiedzialnym korzystaniu ze źródeł energii, takim, które pomagają ją oszczędzać i unikają marnotrawstwa.

„Pstryk! Jak oszczędzać energię” to pouczająca pozycja dla najmłodszych, która wyjaśnia, dlaczego warunki na Ziemi są idealne do życia. Ponadto w zrozumiały dla dziecka sposób tłumaczy, jakie zachowania i nawyki współczesnego człowieka zagrażają planecie oraz co każdy z nas może zrobić, aby przyczynić się do bardziej ekologicznej przyszłości. Myślę, że po przeczytaniu tej książki młody odbiorca zrozumie konieczność oszczędzania energii. Polecam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.