Uff! Jak dbać o powietrze

Autor: Empar Jiménez
Wydawnictwo: Biobooks
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Uff! Jak dbać o powietrze” to trzecia pozycja z serii „Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!”, która w przystępny sposób wyjaśnia kwestie środowiskowe oraz uczy szacunku do natury i podstaw proekologicznych.

Tlen jest najważniejszy spośród wszystkich gazów w powietrzu. Potrzebujemy go do życia, jak większość istot żywych. Głównym źródłem tlenu na ziemi są rośliny, dlatego ważne jest, byśmy o nie dbali i je chronili. W powietrzu unoszą się chmury, woń kwiatów, pyłki różnych roślin i zapach ciast pieczonych przez babcię. Ale powietrze przenosi także niemiłe zapachy, śmieci i kurz oraz substancje szkodliwe, czyli zanieczyszczenia pochodzące z miast, fabryk i pół uprawnych.

Dziecko dowie się z książki, dlaczego powietrze, którm oddychamy, jest tak ważne i co możemy zrobić, by było czystsze. Przeczyta o tym, w jaki sposób powstają kwaśne deszcze, które preparaty owadobójcze lepiej dbają o środowisko i dlaczego warto wybierać rower zamiast samochodu. Ponadto lektura wyjaśnia młodym czytelnikom dlaczego potrzebujemy powietrza i jakie zagrożenia są związane z jego zanieczyszczeniem.

Na końcowych kartach znajduje się przewodnik dla rodziców, zawierający sugestie, jak wykorzystać pomysły zawarte w tej książce, aby uświadomić dzieciom kwestie środowiskowe.

„Uff! Jak dbać o powietrze” to wartościowy tytuł dla młodych odbiorców pokazujący jak ważna jest czysta atmosfera, która oddychamy. Książka wyjaśnia, że nie trzeba za bardzo zmieniać swojego życia, żeby ograniczać wytwarzanie zanieczyszczeń. Wystarczyć być ostrożnym i pamiętać kilka prostych zasad. Każdy z nas może przyczynić się do poprawienia jakości powietrza tak niezbędnego do naszego życia. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.