Plusk! Jak oszczędzać wodę

Autor: Empar Jiménez
Wydawnictwo: Biobooks
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

“Plusk! Jak oszczędzać wodę” to jedna z pozycji, która wyczula czytelników na pewne zmiany. Powoduje, że chce nam się poprawiać jakość zaniedbanego środowiska. Jednocześnie pobudza do działania i wyrabia dobre nawyki.

Na naszej planecie jest mnóstwo wody. Tak dużo, że z kosmosu Ziemia wydaje się prawie cała niebieska. Pomimo tak sporego obszaru zajętego przez wodę, która jest niezbędna do naszego życia, jest ona często zanieczyszczana. Jeśli nie chcemy doprowadzić do nieodwracalnych skutków jej braku, musimy zacząć wykorzystywać ją efektywnie. Wypracowując odpowiednie nawyki związane z korzystaniem z wody, przyczyniamy się do poprawy globalnej sytuacji.

Z książki czytelnik dowie się, co może zrobić, by rzeki, jeziora i morza stały się czystsze i pełne życia. Przeczyta także o tym, jak ważna jest woda dla wszystkich ludzi, roślin i zwierząt. Pozna również sposoby oszczędzania jej w gospodarstwach mieszkalnych.

Tak jak w poprzednich częściach z serii „Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!” na końcowych stronach znajdziemy kilka ciekawych doświadczeń dla dzieci i poradnik dla opiekuna.

“Plusk! Jak oszczędzać wodę” to pozycja przydatna rodzicowi do wyjaśnienia dziecku czym jest woda i jak o nią dbać. W prosty i przystępny sposób porusza zagania z nią związane i wyczula na jej marnowanie czy zanieczyszczanie. Polecam całą serię, która trafnie tłumaczy, jak ważne jest zachowanie zasobów naturalnych Ziemi, aby zachować zieloną planetę.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.