Filharmonicy się stroją

Autor: Karla Kuskin
Wydawnictwo: Muchomor
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 3/5

„Filharmonicy się stroją” to obrazkowa książka, przedstawiająca życie muzyków od podszewki – ich przygotowania, aż do momentu wykonania koncertu orkiestrowego.

Opowieść przedstawia stu pięciu członków miejskiej orkiestry filharmonicznej, przygotowujących się do pracy w piątek wieczorem. Ta przeplatana delikatnym humorem lektura pokazuje czytelnikom, że większość ludzi spędza noc w domu z rodziną i przyjaciółmi, ale dla muzyków dzień pracy ledwie się zaczyna.

Młody odbiorca podąża za wszystkimi osobami, przez ich procedury przygotowawcze do pracy, koncentrując się na wszystkich specjalnych i eleganckich ubraniach, które muszą nosić.

Wertując kartki, widzimy mężczyzn i kobiety, którzy się myją pod prysznicem lub kąpią w wannie. Przyglądamy się ich garderobie, począwszy od bielizny, po odzież wierzchnią.

Gdy już wszyscy są ubrani na czarno i biało, żegnają się z rodzinami. Ci, którzy przynoszą swoje instrumenty, noszą je w futerałach.

Po wejściu na scenę stu czterech wykonawców i jednego dyrygenta publiczność bije brawo, a sala wypełnia się piękną muzyką – przedstawienie trwa.

„Filharmonicy się stroją” to lektura dla najmłodszych, która może pomóc przy wprowadzaniu dziecka w świat muzyki poważnej. Jej humorystyczne rysunki, utrzymane w stylu vintage, przez co fajnie komponują się z tekstem. Co ciekawe książka po raz pierwszy została wydana w USA w latach 80. i doczekała się licznych nagród i wyróżnień na całym świecie.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.