Wspaniała mądrość mrówek

Autor: Bunting Philip
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 36
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Wspaniała mądrość mrówek” to książka z obrazkami, stworzona, aby zajrzeć pod skałę i odkryć to, czego możemy się nauczyć ze świata małych owadów.

Lektura uczy nas w prostych słowach o społeczeństwie mrówek. Autor zastanawia się, jakich pojęć możemy się nauczyć od tych małych zwierzątek i wcale „ciężka praca” nie jest jednym z nich. Kluczem do sukcesu mrówek jest współpraca – mamy co naśladować oraz wdrażać we własne życie.

Czytelnicy poznają, w jaki sposób żyją, co jedzą, jak ze sobą współpracują, jak się komunikują i jak wygląda dzień z życia mrówki. Dowiedzą się o różnych typach mrówek, które żyją na całym świecie i jak sobie radzą i jak wyglądają ich mrowiska.

W publikacji przedstawione są akty pokazujące proces, przez który przechodzą mrówki po odkryciu jedzenia. Diagramy przybliżają dzieciom, jak owady komunikują się poprzez zapach, aby ostrzec, wznieść alarm czy poinformować się nawzajem o jedzeniu.

„Wspaniała mądrość mrówek” to książka poświęcona malutkim stworzeniom, którym często nie poświęcamy zbyt wiele uwag. Ilustracje wyróżniają się, angażują i dodają humoru. Philip Bunting bardzo kreatywnie przedstawił fakty na temat mrówek, co nie tylko angażuje dzieci, ale uczy je o ich znaczeniu. Jest to dobra mieszanka faktów dla małych czytelników, przy której następuje wspaniała nauka. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.