Jak to działa? Ciało człowieka

Autor: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 32
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Jak to działa? Ciało człowieka” to edukacyjna lektura połączona z zabawą i humorem dla najmłodszych, która odkrywa sekrety budowy ludzkiej anatomii.

Małą Klarę znamy z poprzednich części „Jak to działa? Budowle” i „Jak to działa? Zwierzęta”. Jest niezwykle gadatliwą osobą, która fascynuje się światem wokół niej i każdą wolną chwilę poświęca na zdobywanie wiedzy. Klara zadaje mnóstwo pytań, a jej cierpliwy dziadek odpowiada na kolejne zagadnienia, jakie rodzą się w jej głowie.

Lektura podzielona jest na cztery części: „Ja i moja rodzina”, „Zmysły i mózg”, „Zdrowy tryb życia”, „U lekarza” oraz „Szpital”. Każdy rozdział wzbogacony jest o kolorowe ilustracje, które są pomocne w zobrazowaniu danego zagadnienia. Informacje zawarte w tekście są przystępne i dowcipne, a każdy młody odkrywca otrzyma dzięki nim sporą dawkę uporządkowanych wiadomości dotyczących ludzkiego organizmu. Nikola Kucharska nie ograniczyła się do suchej wiedzy z dziedziny anatomii, ale dodała wiele ciekawostek, które na pewno zainteresują dzieci.

Młodzi czytelnicy od pierwszych stron zalani zostają wiedzą o anatomii człowieka. Ciekawym pomysłem są wyjaśnienia różnych związków frazeologicznych nawiązujących do budowy ludzkiego ciała np. nogi z waty, dziurawe ręce, sokole oko czy mieć muchy w nosie. W książce nie zabrakło tematów poświęconych budowie naszych komórek, etapów życia człowieka, zdrowemu i aktywnemu trybowi życia. Jest mowa o dziedziczeniu genów po rodzicach, naszych zmysłach, rodzajach pamięci, typach mięśni oraz dzielnych obrońcach układu odpornościowego. Dzieci poznają mechanizm oddychania, funkcje krwi, serca i mięśni. Dowiadują się także, jak działa nasz mózg, skąd się biorą dzieci i czym jest DNA.

Ostania rozkładówka poświęcona jest zawodom idealnymi dla przyszłych pasjonatów medycyny oraz osobom, które zmieniły bieg nauki w leczeniu chorób, jak: Hipokrates, Florence Nightingale, Geritrude B. Elion, Louis Pasteur, Wilhelm Roentgen, a nawet Zbigniew Religa.

„Jak to działa? Ciało człowieka” to pozycja dla dzieci, przeplatająca wiedzę naukową, z ciekawym komiksem, dzięki czemu mają one urozmaicenie i się nie nudzą. Zabawne i drobiazgowe ilustracje są charakterystyczne dla kreski Nikoli Kucharskiej. Jest to lektura edukacyjna dla ciekawskich dzieci, które chciałyby zrozumieć, jak funkcjonuje człowiek. Polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.